co zabrać na kajaki?

Co zabrać na kajaki?

Spływy kajakowe to atrakcja wodna ciesząca się szczególnym zainteresowaniem w sezonie letnim. Wysokie temperatury i słoneczne dni zachęcają do rekreacji na rzece i sprzyjają kąpielom w chłodnej wodzie. Jak przygotować się do spływu kajakowego? Co ze sobą zabrać?

Planując udział z organizowanym spływie kajakowym nie musimy się martwić do zaplecze – w przypadku wyjazdów weekendowych organizator zadba o dostarczenie naszych bagaży na pole biwakowe, zostaniemy również zaopatrzeni w wodę pitną oraz drewno na ognisko. W przypadku własnej organizacji spływu o zaplecze będziemy musieli się zatroszczyć sami, a bagaże przetransportować na miejsce biwakowe w kajaku. Nie dotyczy to oczywiście osób planujących spływ jednodniowy, co w praktyce oznacza kilkugodzinną rekreację na rzece.

Co zabrać na jednodniowy spływ kajakowy?

Podstawowe ABC uczestnika letniego spływu kajakowego obejmuje dużo wody pitnej, krem z filtrem i czapkę z daszkiem lub chustę. Dodatkowo warto pomyśleć o czymś przeciwdeszczowym, na wypadek nagłej zmiany pogody. Co jeszcze powinno się znaleźć w naszym kajakowym ekwipunku? Z pewnością coś do jedzenia, podstawowa apteczka oraz odzież. Ciepła bluza lub sweter ochronią nas przed chłodem, także po kąpieli w zimnej rzece, dlatego warto mieć zawsze przy sobie chociaż jedną ciepłą rzecz. Dna rzek są w większości kamieniste. Komfort poruszania się po rzece, jak i jej brzegu podnosi specjalne obuwie do wody – może to być obuwie z twardej gumy lub obuwie z wierzchem tekstylnym.

W sytuacji, w której prognozy pogody nie wróżą upałów, a wręcz zapowiadają przelotne opady deszczu z pewnością warto zabrać z sobą pelerynę przeciwdeszczową lub kurtkę.

W co się zapakować?

Rekreacyjne uprawianie kajakarstwa nie wymaga żadnego dodatkowego osprzętu – wiosła i kamizelki otrzymujemy od wypożyczalni kajaków. Jeśli jednak zależy nam na wysokim komforcie oraz na tym, żeby zapasowa odzież pozostała sucha rzeczy na kajak warto zapakować do specjalnego worka wykonanego z tkanin powlekanych. Wówczas będziemy mieli pewność, że nic nie zmoknie, a w razie wywrotki kajaka nasze pakunki będą się unosić na powierzchni.

Kontakt

Niebieskie Kajaki Borkowo

Wiesław Śliwiński

+48 887 259 815

motors-skuters@o2.pl

Borkowo
ul. Bohaterów 1920r. 7

05-192 Cieksyn
Polska