Jakie rękawiczki na kajak?

Jakie rękawiczki na kajak?

Rękawiczki są ważnym elementem wyposażenia  każdego kajakarza. Zapewniają one ochronę przed zimnem, wodą, a także urazami spowodowanymi przez natarczywe wiosłowanie. W tym artykule omówimy różne rodzaje rękawiczek na kajak, aby pomóc Ci wybrać najlepsze dla swoich potrzeb.

Rodzaje rękawiczek

Rękawiczki z neoprenu

Rękawiczki z neoprenu są popularnym wyborem dla kajakarzy ze względu na swoją izolacyjność termiczną i wytrzymałość. Neopren to materiał syntetyczny, który jest bardzo skuteczny w izolowaniu ciepła i chronieniu przed wodą. Rękawiczki z neoprenu są zwykle cieńsze niż rękawice z pianki, co oznacza, że ​​zapewniają lepszą kontrolę nad wiosłowaniem.

Rękawiczki z pianki

Rękawiczki z pianki są miękkie i wygodne, ale nie oferują takiej izolacji termicznej jak neopren. Są bardziej elastyczne i przewiewne, co może być korzystne w cieplejszych warunkach. Rękawice z pianki są również zwykle tańsze niż rękawice z neoprenu.

Rękawiczki z poliestru

Rękawiczki z poliestru są bardzo wygodne i miękkie, ale nie oferują izolacji termicznej ani ochrony przed wodą. Są one najlepszym wyborem dla kajakarzy, którzy chcą zapewnić sobie jedynie dodatkowy chwyt na wiosłach.

Rękawiczki z lateksu

Rękawiczki z lateksu są bardzo wytrzymałe i oferują najlepszą ochronę przed wodą. Są one również bardzo elastyczne i zapewniają dobrą kontrolę nad wiosłami. Jednakże, ze względu na swoją gęstość i wagę, mogą one ograniczać swobodę ruchów i wywoływać uczucie zmęczenia.

Rękawice z włókna szklanego

Rękawice z włókna szklanego są najbardziej wytrzymałym rodzajem rękawiczek na kajak. Są one wodoodporne i odporniejsze na uszkodzenia niż jakiekolwiek inne rękawiczki. Jednakże, ze względu na swoją sztywność, nie są one zbyt popularnym wyborem wśród kajakarzy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze rękawiczek

Ważnym czynnikiem przy wyborze rękawiczek jest rodzaj chwytu. Większość rękawiczek posiada gumowe wstawki na wewnętrznej stronie dłoni, co zapewnia pewny chwyt i kontrolę nad wiosłami. Istnieją jednak rękawiczki, które mają zewnętrzne wstawki wykonane z twardego materiału, takie jak neopren lub kevlar. Te wstawki zapewniają dodatkową ochronę przed otarciami i uszkodzeniami spowodowanymi przez wiosła lub inne ostre przedmioty. Rozmiar i dopasowanie to kolejne ważne kwestie. Rękawiczki powinny być odpowiednio dopasowane do dłoni, aby nie przesuwały się i nie krępując ruchów. Powinny również zapewniać wystarczającą swobodę ruchów, aby kajakarz mógł łatwo i skutecznie operować wiosłami. Ostatnią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest trwałość i jakość wykonania. Rękawiczki powinny być solidnie wykonane, aby nie ulegały szybkiemu zużyciu i nie pękały na szwach.

Kontakt

Niebieskie Kajaki Borkowo

Wiesław Śliwiński

+48 887 259 815

motors-skuters@o2.pl

Borkowo
ul. Bohaterów 1920r. 7

05-192 Cieksyn
Polska