jak się ubrać na kajaki?

Jak się ubrać na kajaki?

Spływy kajakowe wzbudzają nasze zainteresowanie głównie latem, zwłaszcza kiedy panujące na zewnątrz temperatury zachęcają do orzeźwiających i ochładzających kąpieli w rzece. Szorty i koszulki na szelkach albo ramiączkach lub luźne sukienki letnie to wówczas nasze ulubione ubrania. Ale czy taki strój sprawdzi się w kajaku?

Planując udział w spływie kajakowym warto pamiętać o tym, żeby wybierać ubrania wygodne – takie, które nie będą krępowały ruchów i powodowały dyskomfortu podczas długotrwałego siedzenia. W miarę możliwości warto również zadbać o odzież szybkoschnącą – nawet wówczas, gdy nie zdecydujemy się na kąpiel w rzece, jesteśmy stale narażeni na zmoknięcie. W upalne słoneczne dni szczególnie ważną rolę na wodzie stanowi odpowiednia ochrona głowy i ramion. W tym celu w ekwipunku kajakowym warto mieć zawsze czapkę z daszkiem, chustę lub kapelusz z szerokim rondem – tego typu akcesorium skutecznie ochroni nas przed nieprzyjemnymi skutkami udaru słonecznego czy przegrzania. Jednocześnie ramiona warto osłonić bawełnianym t-shirtem lub zwiewnym pareo – podczas bezchmurnych, upalnych dni nawet krem z filtrem może się okazać niewystarczającą ochroną przed poparzeniami.

A co ze stopami?

Adidasy, trampki czy tenisówki to obuwie, które nie zda egzaminu podczas rekreacji na rzece. Dlatego przed wejściem do kajaka warto zatroszczyć się od odpowiednią ochronę stóp. Mogą to być dedykowane buty do wody – propozycje mniej znanych marek możemy zakupić na naprawdę niewielkie pieniądze w większości sklepów obuwniczych i sportowych – lub sandały sportowe. Jeśli zdecydujemy się na sandały sportowe warto wybrać te wykonane z materiałów syntetycznych. Częste wchodzenie do wody oraz woda zbierająca się na dnie kajaka nie są najlepszymi przyjaciółmi obuwia wykonanego ze skóry. Dobrą alternatywą mogą być również buty lub skarpety neoprenowe dedykowane do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych.

W kajaku warto cały czas dbać o odsłonięte części ciała. Wspomnieliśmy już o ramionach. Szczególnie narażone na słońce są również: kark, uda i kolana. W celu ich ochrony przed słońcem warto pamiętać o zabraniu przewiewnej chusty lub ręcznika sportowego, którym będziemy się mogli posłużyć, kiedy krem z filtrem zawiedzie.

Kontakt

Niebieskie Kajaki Borkowo

Wiesław Śliwiński

+48 887 259 815

motors-skuters@o2.pl

Borkowo
ul. Bohaterów 1920r. 7

05-192 Cieksyn
Polska

Dane mapyDane do Mapy ©2021 Google
200 m 
Dane do Mapy ©2021 Google
Dane mapy
Dane do Mapy ©2021 Google