Jak pływać kajakiem?

Dlaczego warto spróbować spływu kajakowego?

Kajakarstwo w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Liczba osad na rzekach rośnie z każdym rokiem, a doświadczeni kajakarze coraz częściej przecierają nowe szklaki w poszukiwaniu nowych wyzwań i pięknych miejsc. Zastanawiasz się dlaczego warto spróbować spływu kajakowego?

Na co dzień organizujemy spływy kajakowe Wkrą w mazowieckim. Spotykamy się z ludźmi, którzy pływają po różnych rzekach w kraju i za granicą. Ich doświadczenia są dla nas najlepszym dowodem na to, że kajakarstwo to coś więcej niż pokonywanie dystansu i odhaczanie kolejnych rzek. To sposób spędzania czasu, styl życia i okazja do nawiązywania nowych przyjaźni.

Dlaczego warto wybrać się na spływ kajakowy? 6 powodów

1. Kajakarstwo to forma aktywnego wypoczynku, który wcale nie musi być męczący. Kiedy opanujesz technikę wiosłowania rzeka praktycznie poniesie Cię sama. Dzięki temu podczas kolejnych spływów będziesz mógł pokonywać oraz dłuższe dystanse i odwiedzać coraz ciekawsze miejsca. Warto o tym pamiętać, ponieważ tam, gdzie kończą się szklaki popularnych spływów komercyjnych, często rozpoczynają się szlaki uwielbiane przed zapalonych kajakarzy.

2. Kajakarstwo daje możliwość spędzana wolnego czasu nad wodą. Wyprawa nad rzekę to okazja, żeby popływać, aktywnie spędzić czas z dzieckiem i zrelaksować się. Dlatego też spływy kajakowe największym zainteresowaniem cieszą się w szczycie sezonu, kiedy wysokie temperatury sprzyjają zimnym kąpielom.

3. Spływ kajakowy – nawet w wariancie zorganizowanym – zapewnia kontakt z naturą. Nie ma tu chodników i ulic. Jest za to porośnięty roślinnością brzeg, piaszczyste dno oraz pole namiotowe w środku lasu. To fantastyczny pomysł dla osób, które szukają ucieczki od cywilizacji. Chcą wyjechać z miasta i doświadczyć czegoś nowego. Rzeka stale się zmienia. Ta sama, w każdym sezonie pokazuje inne oblicze i stawia przed kajakarzami nowe wyzwania. Tu nie sposób się nudzić.

4. Spływy kajakowe mogą przyjmować różne formy – zorganizowanych, traperskich, spływów górskich. To sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spokojne rzeki o szerokich korytach doskonale wpisują się w oczekiwania rodzin z małymi dziećmi, podczas gdy kręte wąskie cieki zapewniają doskonałą zabawę amatorom wodnych przygód. Miłośnikom adrenaliny polecamy natomiast rafting.

5. Spływy kajakowe mogą przyjmować różne formy – zorganizowanych, traperskich, spływów górskich. To sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spokojne rzeki o szerokich korytach doskonale wpisują się w oczekiwania rodzin z małymi dziećmi, podczas gdy kręte wąskie cieki zapewniają doskonałą zabawę amatorom wodnych przygód. Miłośnikom adrenaliny polecamy natomiast rafting.

6. Sporym atutem spływów kajakowych od dłuższego czasu jest ich niski koszt, który możemy elastycznie dopasowywać do możliwości budżetowych. W zależności od formy i długości spływu możemy biwakować w namiotach lub korzystać z oferty położonych nad rzeką gospodarstw agroturystycznych. Podobnie mają się sprawy z wyżywieniem. Możemy gotować sami lub kosztować lokalnych specjałów w mijanych po drodze restauracjach.

Niezależnie od tego, czy planujesz wybrać się tylko na jeden spływ kajakowy w swoim życiu (to się nigdy tak nie kończy  ), czy szukasz okazji do rozpoczęcia nowej przygody i pasji spływy kajakowe są warte przetestowania. Na początek możesz skorzystać z oferty spływów zorganizowanych, z czasem sama ich organizacja stanie się dla ciebie ogromną przyjemnością.

Kontakt

Niebieskie Kajaki Borkowo

Wiesław Śliwiński

+48 887 259 815

motors-skuters@o2.pl

Borkowo
ul. Bohaterów 1920r. 7

05-192 Cieksyn
Polska